VRH B

VRH B

 

    Spojení mladého, se šťastnou povahou – snad věčně mladého a hravého psa s fyzicky i psychicky vyzrálou fenou, chováním tak trochu povýšenou dámou, věrnou, oddanou a spravedlivou. Od tohoto spojení nadstandardně zdravotně testovaných psů očekávám zdravá a vyrovnaná štěňátka. S pravděpodobností, většího počtu nestandardních štěňat (s ohledem na genetické založení ridge obou rodičů R/r, ale tímto minimalizací RR strašáku, a to DS). Vzhledem k všestrannosti rodičů s výstavním, sportovním a pracovním potenciálem vidím široké využití volného času. Opět ve spojení:

„ Elegance from function“.

🙂 Dne 15.2.2020 porodila Ashley 11 😯 životaschopných štěňat, bezproblémový porod 60/62 dnů od krytí, délka 7 hodin, bez DS, 1 zálomek. (5x standard, 6x nestandard)

Dne 25.4.2020 😥 Všechna štěňátka odcestovaly do nových domovů. 😥 

 Práce kolem štěňátek, není práce je to radost 😛 , výběr nových majitelů je však starost 😯 

Věřím, že můj výběr byl správný a jsem za ně za všechny ráda. 😉 

 

Já jsem kluk modrý a dostal jsem jméno jako první, jakmile jsem vylezl mamince z bříška – dvounohá povídá: “ Ty jsi celý děda Rebel budeš Barnabáš.“ Jsem strašně hodný a rozvážný kluk.

Já jsem kluk blonďatý s zeleným obojkem a dlouho jsem měl na hrudi erb, dvounohá  mě dala jméno po své oblíbené postavě z Pána prstenů Boromir, prý jsem kluk šlechetný.

Já jsem žlutá, slečna krabičková, buď jsem v krabičce, nebo na krabičce a usnu i v pekáči. jmenuji se Berenice,-jsem trošku výmyslo, ale prý strašně milá. Jedu k mladé rodině do Zlína.

Berenice of Nyakati Nzuri (ST)

Já jsem slečna oranžová a oranžová jsem opravdu celá, jmenuji se Bella a jsem i celá maminka. Pojedu dělat společnost jedné hodné paní a její rodině do Prahy, mají velikou radost, že našli krevní stopu…..budu snažit ať nezklamu, jsem taky milá.

Bella Brisela of Nyakati Nzuri (ST)

Já jsem slečna fialová a jmenuji se Bertolda-Tolda proto, že jsem prý moc hezká a zapomněla jsem ridge u maminky v bříšku, jsem veselá holka a taky trošku výmyslo.  Budu bydlet kousek za komínem, takže téměř na dohled v Brušperku.

Bertolda of Nyakati Nzuri (NeST-rr) 

Bertolda, Barnabáš a Božidara.

Já jsem slečna bílá a tak pospíchala na svět, že jsem mamce z bříška rovnou vyskočila a jela jsem asi metr- zastavila se až u nohy naši hodné Klárky, která nám pomáhala na svět a zrovna měla práci s mým bráchou. Klárka řekla“ ty jsi expert-ty jsi Božidara. A postoj mám rovnou lovecký. Byla jsem nejmenší a všechny jsem dohnala a některé i předehnala a jsem pracovité a milé děvče. Pojedu za mladou rodinou do Brna a budou mě říkat DARA.

Božidara  of Nyakati Nzuri(Nest/rr)

Já jsem kluk bleděmodrý a také jsem se potatil, jmenuji se Baltazar.(Zaro) Pojedu na Slovensko hledají klučíka po krevní stopě, nedávno odešel předčasně jejich psík syn Rebela, tak věřím, že je nezklamu, jsem hodně vnímavý.

Baltazar of Nyakati Nzuri (ST)

 

S maminkou jsem se rozloučil.

Já jsem slečna tmavě růžová-taky mamka i její rychlé nohy jsem zdědila, jmenuji se Brynley- budou mi říkat – Ofelie, ke mě se to hodí, jsem pěkná všetečka, ale hrozně milá a prý škoda. Jedu do Prahy.

Brynley of Nyakati Nzuri ( NeST). 

Já jsem slečna růžová a jmenuji se Beatris a také jsem popleta bez ridge, ale našel si mne hodný pán s paní a vůbec jim to nevadí, už se na mne moc těší, tak věřím, že je nezklamu-jsem hodná holka a budu bydlet v Novém Jičíně.

Beatris of Nyakati Nzuri (Nest/rr).

Já jsem slečna červená jmenuji se Beryl Jenny. Možná prozřetelnost, možná osud mě připravil jinou cestu, budu žít v domečku v obci Jeseník,  společně s mladými lidmi se zkušeností s našim krásným plemenem.

Budu se věnovat sportu  a doprovázet na horských tůrách.

Beryl Jenny of Nyakati Nzuri (NeST).

 
 

Přesně tak jak to naše mamča i naše starší sestra miluje.

Visutý most – stezka v oblacích Pustevny.

Mne znáte, já jsem Bořivoj a provázel jsem Vás našimi prvními krůčky v životě.  Představil jsem se Vám jako první a jako poslední uzavírám. Moje porodní váha nebyla zrovna nejvyšší, ale s nejvyšší se zřejmě rozloučím. Vypadá to, že o pár dkg předběhnu i Buddyho. Prý u mne a Božidary nějak více zafungoval gen mastifa.

Vyvedl jsem pár pěkných psích kousků, narodil se pruhovaný, patřil jsem mezi nejmenší a ke strukům jsem jako opravdový tygr rval. Podařilo se nám převrátit odpadkový koš-nevím jak se mi to povedlo, ale pojedu domů do Bruntálu s polepenou nohou od žvýkačky. Čeká tam na mne krásná RR slečna Mája, určitě si se mnou užije.  Povahou jsem veselý a pohodový kluk-trošku řízek. V postoji mne nefotily, protože jsem se opět hodně napapal a chtělo se mě spát.

Bořivoj of Nyakati Nzuri (NeST/rr)

 

I když naše mamča – vypadá velice smutně, myslím, že si oddechne.

 Svůj úkol splnila na 1, téměř celé tři týdny to s naši 11 zvládla sama. Když už to bylo na ni moc a má zakázáno lovit, tak dvounohé alespoň kradla- cokoli- celý balík piškotů, celé kusy masa a házela nám to, popř. něco uvařila sama-svůj obsah v žaludku a nejlépe vždy do převlečeného pelíšku, asi má ráda čistý stůl.

Musíme pochválit i tetu Abigale – né – že by láskyplně za námi chodila, ale pořád na nás dohlížela a vždy když jsme byli ve výběhu a občas i v domečku sami, chtěla být na zahradě a jistit nás v první linií zvenčí i celé hodiny. Jsou to holky šikovné a je na ně spolehnutí.

Naše dvounohá si chtěla jednoho z nás nechat, nevěděla kterého, ale protože nám našla velice šikovné paničky se stejným myšlením a záměrem v chovu, tak se rozhodla, že bude jen dohlížet, ale to si pište, že pořádně! Prý předává velice slušný genetický materiál a je třeba s ním pracovat.

Po pravdě si, ale myslím, že jelikož má i šikovného vnuka Adámka, který je teď nejkrásnějším věku a čas tak rychle letí. Svoje dvě čavery a dva malé bulaté??????

Musely by jej sesadit i z funkce hlavního krmiče. 

  

Takže parta zůstává ve starém složení.

 

Předběžná statistika vrhu (Standard/Nestandard (ridge)-definitivní rozhodnutí  ST/NEST, až po předávce vrhu poradcem chovu RR, před zápisem do ČMKU, a to až zaočkování a očipování štěňat-skus?-seztouplá varlata?-zálomek?). 

Pohlaví/Váha(g)1.den, 7.den /14.den/ RESERVÉ/jméno/barva/ bílý znak/ridge/Maska/zálomek/varlata/skus/ váha-výstup/ ST/NEST

 

F 436 760 966 Jeseník Beryl Jenny červená NE ST NE Ano OK    
F 486 770 1000 Zlín Bernice T.červená Ano ST Ano   OK    
F 411 600 900 Nový Jičín Beatris T.červená NE Ne/rr Ano   OK    
F 490 700 1100 Zeleneč Bella Brisella med.oranž NE ST Ne   OK    
P 400 750 1200 Praha  Barnabáš T.červaná Ano ST Ano   OK OK    
P 482 760 1230 Lanškroun Borymír Buddy pšeničná Ano ST Ne   OK OK    
ena 369 570 900 Brno Božidara pšeničná Ano Ne/rr Ano   OK    
P 430 650 920 SR Baltazar T.červená Ano ST Ano   OK OK    
P 464 680 1040 Bruntál Bořivoj Baddy červená  NE Ne/rr Ano   OK OK    
F 440 650 1200 Praha Brynley červená NE NeST Ne   OK    
F 450 730 1100 Brušperk  Bertolda T.červená NE Ne/rr Ano   OK    

Otec vrhu „Frajer Jerry“

Jerry je mladý, všestranný, velice elegantní pes tmavě červeně pšeničné barvy s harmonickou a pevnou stavbou těla. Má krásnou ušlechtilou samčí hlavu s tmavou maskou. Více než můj popis dokazují jeho úžasné výstavní úspěchy.

Krytí 14.12. a 16.12.2019 probíhalo téměř mezi dveřmi. 

Jerry je mladý, všestranný, velice elegantní pes tmavě červeně pšeničné barvy s harmonickou a pevnou stavbou těla. Má krásnou ušlechtilou samčí hlavu s tmavou maskou. Více než můj popis dokazují jeho úžasné výstavní úspěchy.

 Viděla jsem jej poprvé na výstavě v Olomouci 2018, nebylo to ve výstavním poli, ale mimo kruh a zaujal mne především svým klidným osobitým projevem a bezmeznou oddaností ke své paničce – jako jedna duše, tak nějak přirozeně- plynule. Což je opravdu více, než stroze nacvičený postoj v rukou heandlera.

Krásní na těle i na duši.

stránky Jeryho: http://ridgeback-joey.weblahko.sk/ 

V neposlední řadě bych se chtěla zmínit o jeho otci: 

C.I.B. SHELRIDGE AUSSIE REBEL

– import Austrálie –

Tento: Pán Pes již přešel po Duhovém mostě, na mne vždy působil jako nějaký profesor- klidně a velice nad věcí.

Měl  za sebou velkou a úspěšnou výstavní minulost, ale především je:

vlajkonoš ridgebačí zástavy na poli pracovním:

ZPU-1 ( prac.upotřebitelnost+stopa) FPr1 (speciální stopařská zkouška I. stupně)
FPr2 (speciální stopařská zkouška II. stupně)
FPr3 (speciální stopařská zkouška III. stupně)
ZPS1 ( psa stopaře 1. stupně=poslušnost+stopa)
BH (mezinárodní zkouška doprovodného psa)
FH1 (vrcholová stopařská speciálka)
FH2 (vrcholová stopařská speciálka-2. stupeň) 
IPO-FH  (nejvyšší stopařská speciální zkouška)

Klobouk dolů chlapče, před tebou i tvou paní. (PS. pozdravuj tam Franka a Affru)

stránky Rebela: https:/sacramosso.cz/

 

A nelze opomenou taktéž velice šikovnou maminku: CH. Ridgeback´s Hiari Chanya 

její stránky:/http://ridgebacks-hiari.wbl.sk/CHANYA.html 

    Prosím jen Vážní zájemci a jen do vhodných rukou, tito psi nejsou jen krásní, ale i nároční na pohyb, kvalitní stravu a především lásku.  Je to plemeno nezávislé a velice bystré zároveň. Tato kombinace může být pro majitele jak zábavná, tak frustrující, ale i hodnotná. Záleží na každém, jak bude k ridgebackovi přistupovat. Snažit se z něj udělat ovčáka nebo kolii by mohla být cesta do pekel. Pokud jej ale pochopíte a budete tolerovat jeho povahu, stane se z ridgebacka věrný a vychovaný psí parťák a výborný sportovec. Vysloveně zde platí unavený pes=hodný pes.