VRH A

VRH A

„Elegance from funcion“

Spojení dvou fyzicky i psychicky vyzrálých psů, nadstandardně zdravotně testovaných, bez genetické zátěže dysplazie kloubů, štítné žlázy, srdce, autoimunitními chorobami. Od tohoto spojení očekávám zdravá a psychicky vyrovnaná štěňátka.  Vzhledem k výstavnímu, pracovnímu a sportovnímu potenciálu obou rodičů vidím širokou volbu pro trávení volného času. 

  Otec : Multi CH. Afsi Khof Star Fox Grape     

ČPL/RR/7090 – nar.17.7.2011

Plnochrupý, HD A/A, ED0/0, OCD Neg, LTV Neg.

Spondylóza – neg, Vyšetření srdce – neg.

69 cm / 47 kg

Junior CH.ČR

Champion ČR,

Champion SR

Klub CH KCHRR

Kandidat CH PL, Kandidát C.I.B.

Afsi je elegantní pes červeně-pšeničné barvy s harmonickou a pevnou stavbou těla. Má krásnou, ušlechtilou samčí hlavu. Má výbornou horní i dolní linii, hluboký hrudník s naznačeným předhrudím a správně úhlené končetiny. Pohyb je prostorný se správnou mechanikou.

Afsi je velmi úspěšný na výstavním poli,3x CAJC, 2x BOJ, 3x BOB, 1x BIG 1, 1x BIG 4, 1x BOG 3,8x CAC, 3x res. CAC, 1x CACIB, 4x res. CACIB, ale jeho velkou předností je všestranost, věnuje se jak sportu (coursing, agility) tak i pracovním aktivitám.

Pracovní pes r.2013 KCHRR, Coursing licence                

Afsiho bych charakterizovala jediným slovem: „ Pohodář.“ Důstojný pes bez potřeby komukoli a cokoli dokazovat.  Je to projev psa, který se nedá naučit, buď jej má, nebo nemá. Něco jako přirozená autorita. Hned po zdraví je povaha  pro mne to nejdůležitější, aby společně trávený čas se obešel bez stresovým stavů, kdy nejste schopni odhadnout reakci psa. Pes musí mít povědomí o autoritě a jediná autorita pro něj je jeho majitel, kdy v tomto spojení se cítí oba dobře. Povahou je velmi přátelský, vyrovnaný a nekonfliktní.

     Afsi se svou paničkou Kateřinou Linhartovou: www.afsi-khof.cz

                                       Otec Afsiho: Abayomi Mashanga CH.A                                            Maminka Afsiho: Tarujen Stacey C.I.B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Afsi se narodil  v CHS Pavlovské vrchy,  maminka pochází z velmi uznávané Finské CHS. Tauren a pro mne je to jedna z nejkrásnějších fen RR, na území ČR a to nejen pro svůj vzhled, ale i povahu ve spojení elegance s výkonem a poslušností. Z tohoto spojení vzešel velice vyrovnaný vrh 6-ti standardních zrzečků, bez DS a zálomků. Sourozenci rovněž výstavně velice úspěšní. Krevní linka vede k dědovi Valley´s Great Gatsby, který byl 3 roky po sobě nejlepším psem USA, je nejlepším plemeníkem USA a otcem více než 100 šampionů na světě. Velice příhodné, jelikož jedinou knihu, kterou Ashley důkladně přečetla byl právě Great Gatsby.

  Dne 11.9.2017 se Ashley stala maminkou.  

 Ashley porodila 10 životaschopných štěňátek, 4 holčičky a 6 chlapců –  hezké porodní váhy 375 až 485g. Žádné DS, žádný zálomek na ocásku , žádný rozštěp patra- šikulky. Prozatím zdravotně bez ztráty bodů. Po kontrole 1.11.2017 poradcem chovu jsme zdravotně obhájili  čistý štít. Všem kluků doputovaly kuličky na svá místa-sestouplé, neobjevila se žádná kyla a všichni máme správně seřazené zoubky-t.j.bez ztráty bodů. (Což nebývá zas tak časté)  Po stránce estetické-minimum bílé barvy a poměr 5x Standard –  5x Nestandard-ridge. 

červená Abigal-ST-výraz mamčin-dlouhonohá okatá tmavovláska -hravé a vnímavé děvče- zůstává s Ashley. (domácká přezdívka Filoménka).

 

růžová Anabel: NE ST-výraz mamčín-největší princezna má nejvíce korunek, ťapky jak nalakované všechny konečky bílé- také největší výmyslo a nejmenší,nejrychlejší a nejobratnější. Jako princezna si k jídlu sedá a vybírá. Ridge má ve tvaru činky.Vybrala si ji také princezna Klaudia SR(Komárno) k mé radosti se za svým přítelem (zkušenosti s RR) a za práci stěhuje do OVY, tak si je pohlídám a doufám, že je zahlédnu někde na psích závodech. (Domácká přezdívka Ginger)

žlutá Ashley: ST (DARA)-tady máme převahu mužských genů-typově se potatila a podědečkovala-jednolitá tmavá červená pšenice, tmavá maska-bez bílých znaků-bílý motýlek na hrudi pozvolna mizí. Veselý a pracovitý nebojsa-chodila jak voják-nohy dávala až pod čumák-hravé děvče-velký pomocník v domácnosti- domácká přezdívka Rarášerk- odjede mi do působiště dědů CH.Elrona Fana Zulu a CH.Abaniomi Mashangy (DE). Věřím, že tam nebude dělat ostudu (majitelé zkušenosti s RR).

 

S nejlepším kamarádem Aragonem alias Medvídek.

bílá Awa ST – opět maminka (domácká přezdívka Frajerka)-miluje vyvýšená místa-také nezapomněla u mamky v bříšku nalakovat nehtíky a uvázat mašli pod krk -jinak hbité a veselé děvče. Tak věřím, že ve sportu, či na výstavě ostudu dělat nebude. Vybrala si ji paní Jana s rodinou (zkušenosti s RR) odjede mi blízko rodiště mámy – Hradec Králové.

Sotva začala ťapkat-vždy se vyšplhala na dva schodky k obýváků a spokojeně se vyhřívala na sluníčku.

Stovky km budou dělit Frajerku od Gigers a asi to nebude líto jen mě. 

tmavě zelený Aragon:NE ST– ač se narodil jako poslední ve veterinární čekárně plné psů (mysleli, že mamka už to má za sebou) je paradoxně největší, nejsilnější, nejrozvážnější štěně z vrhu, hravý a vnímavý kluk. Nemá zapotřebí svou sílu dokazovat ona je v něm a on to ví. Nemá ridge a zřejmě bude připomínat mladou lvici stavbou, chůzi a barvou. Je radost se na něj dívat v chůzí. A i jako poslední nemá panička, ale on se určitě najde někdo, kdo ocení jeho nestandardní hodnoty. Pro mne je jednička a srdcová záležitost-snad pro jeho start a smůlu na paničky.

A co já-kdepak já se poděju?

 

Klidně všichni si na mne lehněte, já to snesu.

Sotva jsem otevřel očička a začal nemotorně ťapkat, síly jsem už měl dost pít maminčino mlíčko ve stoje. Rozhodně nebudu, žádný valibuk.

Domácká přezdívka – medvídek.

Se svou největší kámoškou Darou.

 

 

 

 

Jako poslední našel i náš „medvídek“ Aragon domov- resp. našel si jej paniček, který umí žít podobně jako můj Aragorn nejen podle standardu. Pániček je sám a  pochází z myslivecké rodiny je vášnivý rybář, bydlí spolu v Příbrami u lesa a ulice se jmenuje „U medvídků“.

světle zelený Aramis-kromě tmavé masky opět máma, červeně pšeničný kluk, na hrudi dva nepatrné ptáčky v letu. Jako malinký měl přezdívku hrášek. Patřil mezi menší štěňátka a jako malinký byl strašně hodný a vnímavý, do té doby než se spolčil s holkama Ginger.Filoména,Frajerka a Hrášek (teď už Rarášek) -věční útěkáři. Hodně krát mne přelstili a honila jsem je po celé zahradě (3000m2).Vybral si jej pan Ota z Prahy (zkušenosti s RR).  Osud tomu chtěl a po předchozí dohodě -právě holky si tady nechávám déle-tak si to řádění ještě užijí-nebo já????

Ač patřil mezi nejmenší štěňátka-rozhodně nepůsobil ušlápnutým dojmem. Bude z něj krásný a obratný kluk.

 

oranžový Argos alias Mikuláš-ten je opravdu celý oranžový, když se narodil měl na hrudi bílý otazník. Možná už věděl, že Martin se svou rodinou, kteří čekají už víc jak rok na potomka po Ashley váhá. Poté co se rozhod otazník začal pomalu mizet. Moc pěkně stavěný a veselý kluk.  

Když není zrovna zadumaný hodně mi připomíná mámu.

Bude součástí velké rodiny, kdy doma jej čeká ještě kamarád Metýsek RR.

a zapomněla jsem dodat, že je pěkně zvědavý.

modrý Aramis NE ST-okatý, vnímavý, červeně pšeničný hravý kluk, bez bílých znaků- tak mne mrzí ty nenápadné korunky navíc. Aramis nemá domácké jméno-on je opravdový mušketýr a gentleman k něžnému pohlaví. Především manželův oblíbenec-bude těžké loučení.Vybrali si jej Ivana a Radek z Chebu (zkušenosti s RR). 

A zvědavý jak baba.

Atos s Aramisem se narodili snad v jedné sekundě, jak jednovaječná dvojčata-stejné typy-stejní velikost- nevím kdo z nich byl první a dlouho drželi neustále pospolu a já si je neustále pletla.

žlutozelený AwarNE ST taktéž okatý a hezky stavěný kluk-škoda jeho ridge-veselý a hravý- pojede za mou dlouholetou přítelkyní do Bružperku, co jí znám a je to už řádka let-tak bez psů nežila nikdy- čeká na něj velká rodina a kamarád -Casper štěně boxera. Bude se jmenovat Bruno a nudit se zajisté nebude. 

Od malička si umí vytvořit pohodlí.

modrobílý Aslan NE ST: z grupy A se rodil jako první bez placenty v maminčině šušce se šprajcnul a na nás vyplazoval jazyk- srolovaný do ruličky-silná sací reflex, ze štěňátek byl největší (do té doby než se rozhodl vstoupit do našeho světa jako poslední Aragorn. Ti dva měli přezdívku vikingští nájezdníci-ostatní štěnda doslova od cecánku odrazili. Jako první začali chodit a jako první začali pít se stoje. Narodit se v přírodě-tak oni by zajisté přežili (10 je hodně). Okatý hezky stavěný kluk. Aslan je Aslan rozvážnou chůzí i milou povahou.

 

Vybrala si jej naše porodní bába Šárka-za hlavičku mu pomohla na svět-a byla už láska. 

Aslan měl první svého pánička. 

 

Porodní váha        7.dní      14.dní    barva    maska  varlata  skus  Stand.   Jméno   –   reservé –  výstup váha

Fena 400g 705g 1250g red  Ne X  OK Ano Abigaill    Ano     
Fena 385g 690g 1100g red  Ne X OK  Ne Anabell    Ano    
Fena 385g 700g 1100g red Ano X OK  Ano Ashley     Ano    
F-bíá 420g 710g 1300g red Ne X OK  Ano Awa          Ano
Pes 495g 725g 1305g red Ne  OK OK  Ne Aragorn  Ne     
Pes 380g 690g 1100g red Ano OK  OK  Ano Aramis     Ano 
Pes 450g 705g 1300g red Ne OK  OK  Ano Argos        Ano
Pes 485g 705g 1300g red Ne OK  OK  Ne Aslan        Ano
Pes 385g 700g 1200g red Ano OK  OK  Ne Atos          Ano 
Pes 375g 680g 1050g red Ne OK  OK  Ne Awar        Ano

Chtěla bych opravdu poděkovat všem, kteří se za námi vypravili pokoukat a povykládat-uvědomuji si vzdálenost a o to nás to více těší. Všechny zálohy za podepsané rezervační smlouvy dorazily, tak jako kuličky všech chlapců vypadají, že jsou na svých místech. Dobře vypadají i skusy.V neděli 29.10.2017 budeme očkovat, čipovat a vypisovat EU pasy. Za lékařský dozor je zodpovědný Doc.MVDr.Ivo Šimoník CSc.-také děkuji i za poporodní péči o Ashley – i když ta ho ráda nevidí. Vážím si jeho volného času, jenž věnuje nám, jsou to prý nejkrásnější štěňata co viděl a pan Doc.už má profesionální praxí něco za sebou..V úterý 31.10.2017 proběhne výstupní kontrola z KCHRR-takže definitivní jasno ST – NEST. A v neposlední řadě Šárce Roháčkové-noční a dopolední porodní asistenci a Bc.Kláře Biolkové odpolední a večerní porodní asistenci a skvělý a přesný porodní odhad v počtu štěňat. No a samozřejmě naši mámě-stará se kojí, uklízela po dětech, vaří a když už nezvládá úklid-tak mi tady větrá-v noci vstane navaří a pak větrá.

Nikam nám neutečeš mamko.

Venčíme se a socializujem.

Na návštěvu dojela i tetička Moly maminčina kamarádka.

Terezka už si také vybrala.

 

Máme za sebou už celý měsíc života, v pelíšku začíná být těsno a maminka se tam stěží vejde.více fota:https://ashleyshakarri.rajce.idnes.cz/mesic_zivota_grupy_A/

Ubylo jí trošku práce s našim čištěním, jsme šikovní a svou potřebu netrousíme na maminčin pelíšek, ale hezky na lino za ohrádkou.

Jsme pěkní zvědavci a tá dvounohá paní nám říká rarášci-naše porodnice je nám už malá. tak rozběhy provádíme po celé kuchyni.

A brzy se podíváme i za to okno, ta naše paní říkala:“krátké otužovací přestávky a pořádně protáhnout kosti na čerstvém vzduchu.“ Snad i máma příroda bude souhlasit a dopřeje trošku hezké počasí.

Napapat.

Zapít troškou méčka od maminky. 

Jejda zas je plno.

A hotovo-máma odchází-chce mít i trošku klidu-máme prý spát.

 Tak dobrou. 😉 

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Na holčičky jsem měla větší poptávku-než mohu nabídnout. Takže předběžná rezervace na všechny. Doufám, že se budou líbit a vyberete si. S chlapci je to horší  volní jsou 3 kluci. Bude se ještě rozhodovat- konkrétní výběr štěňátek bych chtěla uskutečnit v období od 14.10.2017 ať vím přesně-které z nich nemá svoje nové místečko nejen v domě, především v srdci. Předávka štěňátek od 11.11.2017.

Po stránce estetické holčičky: bílá, růžová, žlutá, červená – vyrovnané váhy vypadají na standard, růžová s ? Mezi chlapci jsou rozdíly 3 budou určitě nestandard. (Aragorm=tmavě zelený,Aslan,=modrobílý Awar=zelenožlutý, Atos=modrý s ?)Uvidíme co řekne poradce chovu-konečné resumé.