Charakteristika + rodokmen

Berenice of Nyakati Nzuri

Alias LARA

(slovy majitele Petra)

 

  Lara je narozena ze spojení Ridgeback´s HIARI JOEY a ASHLEY SHAKARRI AFRYEA 15. 2. 2020 jako jedna z 11 štěňátek.   

   Již od mala byla velmi zvídavé, aktivní a hravé štěně s velkou touhou po poznávání a pohybu.  Pro naše děti ideální parťák. Stejně je tomu až dodnes. Lara obecně miluje společnost dětí i dospělých. K cizím nevšímavá, ale jakmile se dáme do řeči je to pro ni impuls seznámení.  

  Lara disponuje souměrnou, vyváženou a sportovní postavou. Miluje pohyb v jakékoli podobě jako je kolo, běh i plavání. Díky tomu disponuje krásným a dynamickým pohybem. Aportér z ní však nikdy nebude. Aport přinese, ale při druhém odhození se na mě podívá a její oči říkají, abych si pro už to zašel sám.

   Je to ideální parťák pro společné výběhy, kdy si jako jedna z mála nestěžuje na příliš vysoké tempo nebo dlouhou vzdálenost. Automaticky rozezná sportovní oblečení od společenského. A jakmile jdeme do sportovního, už se od nás nehne ani na krok, abychom ji náhodou nezapomněli doma.  A pokud někdy není možné vzít ji s sebou, pozoruje nás velmi smutnýma ale chápavýma očima. 

    Voda je pro Laru velké potěšení, a to nejen v létě ale i v zimě. Je jí však jedno, jestli se jedná o křišťálovou studánku nebo bahenní lázeň. 

     Lara byla již od štěněte velmi učenlivé štěně, kdy i na cvičáku vyčnívá v poslušnosti. Jakmile ale dostane volno projeví se její akční povaha. O malé psy nejeví zájem. Spíše tíhne k velkým psům, které se snaží přinutit ke hře velmi hlasitými zvukovými projevy.  

     Od štěněte navštěvujeme místní střelnici a nikdy neměla jakoukoliv reakci na střelbu. Tato vlastnost je ideální zejména v době oslav nového roku kdy ji můžeme nechat i o samotě, bez jakýchkoliv obav.    

Děvče do pohody i nepohody….