Abigail of Nyakati Nzuri

Narozena: 11.9.2017

ČLP/RR/9671

Matka:CH. Ashley Shakarri Afryea

Otec: multiCh JCh Afsi Khof Star Fox Grape

Výška: 66,5cm,

Váha: 35 kg.

Barva:  čer.pšenice, jednolitý pigment, bílý znak na hrudi,tmavé oko

Chrup: nůžkový skus, plnochrupá

HD:A/A, ED:0/0, OCD: neg., 

Kardiologické vyšetření srdce : SONO,ECHO,RTG –norma

Degenerative myelopathy: N/N

Neni nositelem vysoce rizikoveho faktoru pro DM v exonu 2 genu SOD1

Bez reakce na střelbu a ohňostroje.

(další genetická vyšetření Abigale teprve čekají, obecně v roce 2020 jí toho čeká hodně, konečně z nohaté ušaté se vyklubala elegantní slečna, brzy doplním bližší informace).

 

Bonitací 26.10.2019 prošla se ztrátou jednoho bodu-naznačené předhrudí-když opomenu bílý znak na hrudi, nejlepší výstavní výsledky: VN, VT, Nejlepší dorost,  V1, CWC, moc dobře si uvědomuji slabého předhrudí a v ČR to bude mít holka těžké, ale zase hodně záleží na vkusu rozhodčího, pravda je, že snad ani jeden posudek se neobešel bez přídavného jména „elegantní“.  

Výstavní odložení psa – tak z toho mám opravdu radost-nemusím tahat, žádné krabice.

Koncem r. 2019  splnila licenci pro účast v závodech pořádaných pod hlavičkou FCI. Dle názorů posuzovatelů, ale především dle mého odhadu- zde vidím velký potenciál, takže uvidíme jak se děvče v r. 2020 předvede.

V rámci splnění licence se dne 11.8.1219  účastnila svého 1. závodu pořádaný

ČKRR Coursing -Master:  Abigail  ve své kategorii – 1.místo.  


Asi 3x jsme se podívat i na závody RR Sportu, a to je samostatná kapitola. Libí se mi, že na startu stojí, jako by jí to ani nezajímalo, ale jakmile se spustí naviják, rozbalí to 300 z místa, síly si však rozloží a problém je v tom, že jí pak nejde zastavit, jakmile se střapec zastaví-hledá další a obyčejně ji odchytávám při 3.  až 5 kole. Nějak si to nesrovnala v hlavě jako mamča Ashley, že to je opravdu jiný typ závodu a o hodně kratší. Znám jenom dva psy, kteří dokázali být úspěšní na obou dráhách a to je Ashley a Charlie od Lucky Haverlantové. A jelikož je tak klidná na startu a ostatní psi vyvádějí, stejně jako mamka Ashley, většinou nás všichni předběhnou, protože  Aebin styl už pořadatelé a  znají.  Je tam, ale bezva parta, tak určitě bych chtěla za nimi zajet.

Aebi je vykuk na dlouhé vyprávění, něco málo – klidně si zajde zaplavat, do bazénu, který je určen pro lidi, když mne naštve (brávala mi jídlo ze stolu) a já ji vyhodím na zahradu, tak si tam sama háže balónkem, nebo nějakým dřevem a je tam klidně i hodinu, musím ji sama zavolat domů. Určila jsem místo za trest, kde jsem ji připnula vodítkem.  Manžel mi říkal, že jsem tyran, asi druhý den to udělala opět a šla si tam rovnou lehnout.  Je, ale  bezproblémová s ostatními psy a děti doslova miluje“venčí“ se i sama, ohňostroje a dělobuchy neřeší. Po pravdě, ještě jsem ji neviděla rozhozenou-má opravdu šťastnou povahu a je SVÁ.

 

 

Poprvé u neznámé zkušenosti šla před mamkou-kam chci jít já, jdou holky taky i do oblak.

Pustevny-Stezka v oblacích.